Minimalne wynagrodzenie w przeciągu dwóch lat można zwiększyć przynajmniej dwukrotnie - Hrojsman

Minimalne wynagrodzenie w przeciągu dwóch lat można zwiększyć przynajmniej dwukrotnie - Hrojsman

Ukrinform
Premier Wołodymyr Hrojsman mówi, że wzrost gospodarczy będzie okazją do przynajmniej dwukrotnego podwyższenia płacy minimalnej na Ukrainie.

Powiedział to na antenie ICTV, według danych portalu rządowego.

„Chciałbym, aby każda osoba, która pracuje, miała okazję przyjść do sklepu i kupić to, czego potrzebuje. Udało mi się zrobić z minimalnej pensji 50 USD - 150 USD. W ciągu najbliższych dwóch lat możemy osiągnąć minimalną pensję w wysokości 300 USD. Wiem, jak to zrobić”, powiedział Hrojsman.

Podkreślił, że „dodruk pieniądza” nie jest scenariuszem dla rządu. „Tylko plan, który wdrażam od kilku lat. Brak „dodruku pieniądza”. Tylko gospodarka – wychodzenie z „cienia” i inwestycje”, dodał Hrojsman.

Jak informowaliśmy, obecnie miesięczna płaca minimalna na Ukrainie wynosi 4173 UAH.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-