Naftogaz jest gotowy wspierać rozwój przemysłu biometanowego na Ukrainie

Naftogaz jest gotowy wspierać rozwój przemysłu biometanowego na Ukrainie

Ukrinform
Grupa Naftogaz jest gotowa wspierać inwestycje w rozwój produkcji biometanu, promować jego transport, a także ma w planach zakup tego gazu od ukraińskich producentów.

Oleksij Czernyszow, prezes zarządu Naftogazu Ukrainy, powiedział to podczas otwarcia Pierwszego Ukraińskiego Forum Biometanu, przekazuje korespondent Ukrinform.

„Jesteśmy przekonani o kolosalnym potencjale eksportowym biometanu. Potwierdzamy nasze zamiary w zakresie wsparcia wzrostu produkcji i inwestycji w niego. Jesteśmy także gotowi udostępnić nasz system transportowy, system magazynowania gazu. I z pewnością Naftogaz deklaruje swoje ambicje w warunków zakupu takiej ilości biometanu, jaką można wyprodukować na Ukrainie” – powiedział Czernyszow.

Przypomniał, że zdaniem ekspertów Ukraina może produkować ponad 20 miliardów metrów sześciennych biometanu rocznie, co uczyni z niej ważnego gracza na rynku europejskim.

„Produkcja biometanu jest dla naszego kraju naturalnym krokiem w sektorze „zielonej” energetyki ze świadomością zasobów, którymi już dysponujemy: rozwiniętej infrastruktury magazynowania gazu, transportu zarówno wewnątrz kraju, jak i na eksport, potężnej produkcji rolnej. Te czynniki sprawiają, że Ukraina jest przyszłym liderem produkcji biometanu w Europie” – zauważył Czernyszow.

Według niego Ukraina powinna dołączyć do europejskiej rodziny jako państwo, które będzie przede wszystkim pełnić rolę hubu energetycznego, m.in. dzięki produkcji biometanu.

Jak informowaliśmy, 20 marca Rada Najwyższa przyjęła w drugim czytaniu projekt ustawy nr 9456 w sprawie kontroli celnej i odprawy celnej biometanu transportowanego rurociągiem przez granicę celną Ukrainy.

Aktualnosci partnerów


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-