Naftogaz jest zainteresowany inwestycjami w rozwój „zielonej” energetyki

Naftogaz jest zainteresowany inwestycjami w rozwój „zielonej” energetyki

Ukrinform
Grupa Naftogaz planuje rozważyć zwiększenie inwestycji w rozwój sektora energii odnawialnej.

Oleksij Czernyszow, prezes zarządu Naftogazu Ukrainy, ogłosił to w czasie trwania Pierwszego Ukraińskiego Forum Biometanu, przekazuje korespondent Ukrinformu.

„Grupa Naftogaz widzi swoją przyszłość jako nowoczesna spółka energetyczna, w której prowadzona jest lokalna produkcja ropy i gazu, a także produkcja „zielonej” energii z wiatru, słońca i biometanu. Dlatego bardzo poważnie patrzymy na ten kierunek, planujemy rozważyć możliwość zwiększenia inwestycji” – powiedział Czernyszow.

Zaznaczył, że biznes w branży biometanu opiera się na istotnej roli państwa we wspieraniu tego kierunku. W szczególności w Unii Europejskiej istnieją programy wsparcia finansowego dla produkcji biometanu.

Czernyszow zauważył również, że rozwój produkcji biometanu wymaga znacznych inwestycji. Jednocześnie połączenie produkcji rolnej i potężnej infrastruktury gazowej czyni Ukrainę „jednym z głównych graczy na rynku biometanu w Unii Europejskiej” – dodał szef Naftogazu.

Jak informowaliśmy, Grupa Naftogaz jest gotowa wspierać inwestycje w rozwój produkcji biometanu, promować jego transport, a także ma w planach zakup tego gazu od ukraińskich producentów.

Aktualnosci partnerów


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-