Misja OBWE odnotowała w ciągu ostatniego dnia 269 naruszeń zawieszenia broni we wschodniej Ukrainie

Misja OBWE odnotowała w ciągu ostatniego dnia 269 naruszeń zawieszenia broni we wschodniej Ukrainie

Ukrinform
W ciągu ostatnich 24 godzin SMM OBWE odnotowała 216 naruszeń zawieszenia broni w obwodzie donieckim i 53 takie naruszenia w obwodzie ługańskim.

Jak donosi Ukrinform, zostało to odnotowane w raporcie dziennym nr 246/2021, opublikowanym przez Specjalną Misję Monitorującą OBWE na Ukrainie (SMM) 20 października 2021 r.

„W obwodzie donieckim SMM odnotowała 216 naruszeń zawieszenia broni, w tym 16 wybuchów (3 wybuchy w powietrzu i 13 wybuchów niewiadomego pochodzenia)” – czytamy w raporcie.

Większość naruszeń zawieszenia broni odnotowano na obszarach na północny wschód od miejscowości Kamianka (miejscowość kontrolowana przez rząd, 20 km na północ od Doniecka) i na południowy-wschód od miejscowości Czermałyk (miejscowość kontrolowana przez rząd, 77 km na południe od Doniecka).

W poprzednim okresie sprawozdawczym w tym obszarze odnotowano 255 naruszeń zawieszenia broni .

„W obwodzie ługańskim Misja odnotowała 53 naruszenia zawieszenia broni, w tym 2 wybuchy (wybuch w powietrzu i wybuch niewiadomego pochodzenia)” – czytamy w raporcie.

Niemal wszystkie naruszenia zawieszenia broni odnotowano na północ, północny-wschód i południowy-zachód od obszaru w rejonie miejscowości Zołote (miejscowość kontrolowana przez rząd, 60 km na zachód od Ługańska).

W poprzednim okresie sprawozdawczym w obwodzie ługańskim (głównie również w pobliżu obszaru w rejonie miejscowości Zołote) odnotowano 135 przypadków naruszenia zawieszenia broni.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-