Okupanci wczoraj 21 razy złamali zawieszenie broni - w pobliżu miejscowości Opytne – z przeciwpancernych systemów rakietowych

Okupanci wczoraj 21 razy złamali zawieszenie broni - w pobliżu miejscowości Opytne – z przeciwpancernych systemów rakietowych

Ukrinform
Wczoraj, 2 kwietnia w strefie Operacji Sił Połączonych odnotowano 21 naruszeń zawieszenia broni przez okupantów - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku, donosi Ukrinform.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Piwnicz" strzelano::

w pobliżu miejscowości Nowoaleksandriwka – z moździerzy kalibru 120 mm i 82 mm,

w pobliżu miejscowości Zołote 4 – z moździerzy kalibru 120 mm i 82 mm,

w pobliżu miejscowości Switłodarsk – z granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych,

w pobliżu miejscowości Nowotoszkowskie – z granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych,

w pobliżu miejscowości Nowoługańskie – z granatników.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid" strzelano:

w pobliżu miejscowości Pyszczewyk – z moździerzy kalibru 120 mm, z granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych,

w pobliżu miejscowości Krasnohoriwka – z moździerzy kalibru 120 mm, z granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych,

w pobliżu miejscowości Hnutowe – z moździerzy kalibru 120 mm, z granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych,

w pobliżu miejscowości Opytne – z moździerzy kalibru 120 mm, z granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych i z przeciwpancernych systemów rakietowych

w pobliżu miejscowości Wodjane – z granatników,

w pobliżu miejscowości Awdijwka – z ręcznych przeciwpancernych granatników,

w pobliżu miejscowości Pisky – z broni strzeleckiej.

W wyniku ostrzału wroga dwóch ukraińskich żołnierzy zostało rannych. Żołnierzom bezzwłocznie zapewniono niezbędną opiekę medyczną. Na miejscu zdarzenia pracuje dowództwo jednostki wojskowej oraz przedstawiciele wojskowej służby porządkowej Sił Zbrojnych Ukrainy.

W rejonie miejscowości Krasnohoriwka wróg ostrzelał infrastrukturę cywilną, w wyniku czego cywil otrzymał ranę odłamkową. Ofiara została przewieziona do placówki medycznej.

Strona ukraińska SCKK poinformowała przedstawicieli OBWE o wszystkich faktach naruszeń sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

Zaawansowane jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy nadal rejestrują przeprowadzanie przez okupantów robót inżynieryjnych w celu rozbudowy i wyposażenia stanowisk obronnych.

2 kwietnia odnotowano prace inżynieryjne na plantacji leśnej w pobliżu miejscowości Pisky, gdzie przedstawiciele sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej wznieśli nowe fortyfikacje o długości około 100 metrów w kierunku pozycji Sił Zbrojnych Ukrainy. To rażące lekceważenie Porozumień mińskich z 22 lipca 2020 roku.

Ukraińska strona SCKK niezwłocznie poinformowała SMM OBWE o faktach naruszeń.

3 kwietnia sytuacja w rejonie operacji Sił Zbrojnych pozostaje pod kontrolą. Jedno naruszenie zawieszenia broni zostało odnotowane w pobliżu miejscowości Wodjane. Ostrzelano je ręcznymi granatnikami przeciwpancernymi i karabinami maszynowymi dużego kalibru.

Wojska ukraińskie nadal monitorują sytuację w rejonie operacji Sił Sprzymierzonych i przestrzegają zawieszenia broni.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-