Okupanci wczoraj w Donbasie 9 razy naruszyli zawieszenie broni

Okupanci wczoraj w Donbasie 9 razy naruszyli zawieszenie broni

Ukrinform
8 stycznia na wszystkich obszarach odpowiedzialności jednostek ukraińskich 9 razy odnotowano naruszenia zawieszenia broni - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych, donosi Ukrinform.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid" strzelano:

4 razy w pobliżu miejscowości Wodjane (Pryazowie) - z moździerza kalibru 120 mm, z przeciwpancernych granatników, z automatycznych granatników i z ciężkich karabinów maszynowych,

kilka razy w pobliżu miejscowości Wodjane (koło Doniecka) - z granatników i z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Tałakiwka - z granatników i z broni strzeleckiej.

Pozycje ukraińskie zostały również ostrzelane w rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Piwnicz":

2 razy w pobliżu miejscowości Piwdenne - z granatników i z broni strzeleckiej.

Strzelano w kierunku, w którym prowadzono prace remontowe związane z przywróceniem zaopatrzenia w wodę na terenie wodociągu Gorłowka - Toretsk. Aby uniknąć ofiar, natychmiast wycofano załogę roboczą z rejonu ostrzału i wstrzymano prace.

Ukraińscy żołnierze odpowiedzieli ostrzałem na naruszenia sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Nie odnotowano ofiar wśród ukraińskich wojskowych.

Działania rosyjskich sił okupacyjnych zostały zgłoszone OBWE za pośrednictwem Wspólnego Centrum Monitorowania i Koordynacji Zawieszenia Broni oraz stabilizacji linii demarkacyjnej.

Okupanci w Donbasie od początku dnia nie naruszyli zawieszenia broni

"Sytuacja w rejonie Operacji Sił Połączonych jest nadal kontrolowana przez żołnierzy ukraińskich" - poinformował sztab OSP

Dodatkowo podaje się, że 8 stycznia odnotowano 82 wykroczeń administracyjnych. Jednostki policji połączonych oddziałów skontrolowały 4630 pojazdów i 4271 osób. Jedna osoba jest podejrzana o udział w formacjach zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

Ostatniego dnia 241 osób przeszło na czasowo okupowane terytorium Ukrainy przez punkt kontrolny Stanica Ługańska, a 262 osoby przybyły na kontrolowane terytorium. 54 i 28 osób, odpowiednio, przez punkt kontrolny Nowotroicke.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-