W ciągu minionego dnia okupanci czterokrotnie zrywali rozejm

W ciągu minionego dnia okupanci czterokrotnie zrywali rozejm

Ukrinform
W ciągu ostatniego dnia, 25 grudnia, w rejonie działań Połączonych Sił odnotowano 4 naruszenia zawieszenia broni.

Jak podaje Ukrinform, poinformowało o tym centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych.

Wszystkie naruszenia odnotowano nad Morzem Azowskim w rejonie miejscowości Wodjane.

„Tutaj wróg otworzył ogień z moździerzy kalibru 120 i 82 mm, granatników różnych systemów, karabinów maszynowych dużego kalibru i broni strzeleckiej. Oprócz ostrzału pozycji ukraińskich żołnierzy, formacje zbrojne Federacji Rosyjskiej ponownie ostrzeliwały okolice cywilnych domów w miejscowości Wodjane z moździerza kalibru 120 mm. Jednen z pocisków upadł na podwórku prywatnego domu. Na szczęście żaden z cywili nie został ranny” - głosi komunikat.

Na liczne ostrzały rosyjskich sił okupacyjnych ukraińscy żołnierze adekwatnie odpowiedzieli .Wśród żołnierzy Sił Połączonych nie odnotowano strat ani obrażeń bojowych.

Sztab poinformował również, że od początku bieżącego dnia, czyli 26 grudnia, nie odnotowano żadnych naruszeń zawieszenia broni. Na całej linii demarkacyjnej panuje rozejm.

Jak informowała agencja, kilka dni temu z tymczasowo niekontrolowanego terytorium powrócił ukraiński żołnierz 14 brygady zmechanizowanej Sił Zbrojnych Ukrainy.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-