Okupanci w Donbasie 6 razy naruszyli zawieszenie broni – strzelali z moździerzy i granatników

Okupanci w Donbasie 6 razy naruszyli zawieszenie broni – strzelali z moździerzy i granatników

Ukrinform
21 grudnia odnotowano 6 naruszeń zawieszenia broni na wszystkich obszarach odpowiedzialności jednostek ukraińskich - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych, donosi Ukrinform.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane w rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Piwnicz":

2 razy w pobliżu miejscowości Zołote 4 - z ręcznych przeciwpancernych granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych,

w pobliżu miejscowości Piwdenne - z moździerza kalibru 82 mm, z granatników, z ciężkich karabinów maszynowych oraz z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Ługańskie - z moździerza kalibru 82 mm, z granatników, z ciężkich karabinów maszynowych oraz z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Szumy - z moździerza kalibru 82 mm, z granatników, z ciężkich karabinów maszynowych oraz z broni strzeleckiej.

W wyniku ostrzału wroga w pobliżu miejscowości Piwdenne dwóch ukraińskich żołnierzy odniosło rany odłamkami. Żołnierzy niezwłocznie przewieziono do placówki medycznej i zapewniono wykwalifikowaną pomoc medyczną.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane również w rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid" - w pobliżu miejscowości Wodjane – z przeciwpancernych granatników.

„W odpowiedzi na liczne i ukierunkowane ostrzały rosyjskich sił okupacyjnych, ukraińscy obrońcy otworzyli ogień” - poinformował sztab.

Od początku dnia rosyjskie siły okupacyjne nie złamały zawieszenia broni.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-