Okupanci 2 razy naruszyli zawieszenie broni, w pobliżu miejscowości Awdijiwka jeden ukraiński żołnierz został ranny

Okupanci 2 razy naruszyli zawieszenie broni, w pobliżu miejscowości Awdijiwka jeden ukraiński żołnierz został ranny

Ukrinform
19 listopada oddziały zbrojne Federacji Rosyjskiej 2 razy naruszyły porozumienia Trójstronnej Grupy Kontaktowej w rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid" - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych, donosi Ukrinform.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane:

w pobliżu miejscowości Awdijiwka - z automatycznych granatników, z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Mainka - z broni snajperskiej.

W trakcie działań wojennych w pobliżu miejscowości Awdijiwka jeden ukraiński żołnierz został ranny. Żołnierz został natychmiast zabrany do placówki medycznej. Jego stan zdrowia jest zadowalający.

„20 listopada, w rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej "Piwnicz"rosyjskie siły okupacyjne przeprowadziły zbrojną prowokację przeciwko ukraińskim obrońcom w pobliżu miejscowości Szumy - z broni strzeleckiej. Wśród naszych żołnierzy nie odnotowano ofiar”- napisał sztab.

Siły ukraińskie przestrzegają warunków zawieszenia broni i są gotowe odpowiednio reagować na wszelkie działania wroga.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-