W Donbasie trwa rozejm, nie ma strat bojowych

W Donbasie trwa rozejm, nie ma strat bojowych

Ukrinform
13 sierpnia nie odnotowano żadnego ostrzału wroga we wszystkich rejonach działalności jednostek ukraińskich.

Poinformował o tym Ukrinform w oparciu na poranny raport centrum prasowego sztabu Operacji Sił Połączonych.

„W ciągu ostatniego dnia żołnierze ukraińscy udokumentowali jedno naruszenie przez formacje zbrojne Federacji Rosyjskiej porozumień osiągniętych 22 lipca w ramach Trójstronnej Grupy Kontaktowej. W szczególności w pobliżu czasowo okupowanej miejscowości Zołote-5 wróg przeprowadził przebudowę inżynieryjną swoich pozycji w kierunku naszych jednostek” - głosi komunikat.

Wśród żołnierzy Sił Połączonych nie ma strat ani obrażeń bojowych.

W tym samym czasie, 13 sierpnia, w rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid", nieznany ładunek wybuchowy wysadził w powietrze dwóch żołnierzy Sił Połączonych. Jeden z nich niestety zginął, drugi został ranny. Ranny żołnierz został niezwłocznie przewieziony do placówki medycznej, gdzie otrzymał niezbędną pomoc medyczną.

Dowództwo Sił Połączonych składa głębokie kondolencje rodzinie i przyjaciołom zabitego żołnierza Sił Zbrojnych Ukrainy oraz życzy rannemu żołnierzowi szybkiego powrotu do zdrowia.

„Od początku bieżącego dnia, 14 sierpnia, w pełni jest przestrzegany rozejm. Na terenach, za które odpowiadają nasze brygady, nie odnotowano ani jednej prowokacji zbrojnej ani ostrzału”- podano w sztabie Sił Połączonych.

Sytuacja we wszystkich rejonach działalności Sił Połączonych pozostaje pod kontrolą. Ukraińscy obrońcy nadal sumiennie wykonują powierzone im zadania i są gotowi do natychmiastowego reagowania na wszelkie zmiany sytuacji operacyjnej.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-