Od początku rosyjskiej agresji w Donbasie od min zginęło 300 cywilów, z nich 27 to dzieci

Od początku rosyjskiej agresji w Donbasie od min zginęło 300 cywilów, z nich 27 to dzieci

Ukrinform
Całkowita liczba ludności cywilnej dotkniętej wybuchami min od czasu początku wojny w Donbasie wynosi ponad 1000. Zginęło 300 cywilów, w tym 27 dzieci – donosi ArmyInform w odniesieniu do informacji Departamentu bezpieczeństwa ekologicznego i działań przeciwminowych Ministerstwa Obrony Ukrainy.

„Od początku działań wojennych łączna liczba ofiar wśród ludności cywilnej z powodu obiektów wybuchowych wynosi ponad 1000, 300 z nich zginęło (130 dzieci zostało rannych, 27 z nich zginęło)” - oświadczył.

Jak zauważono, ogólnie, według wstępnych szacunków, obszar skażony minami i pozostałościami wybuchowymi obszarów wojennych wynosi około 7 tysięcy km2 na kontrolowanym obszarze i około 9 tysięcy km2 na okupowanych terytoriach obwodów donieckiego i ługańskiego. Infrastruktury są w stanie krytycznym, ponieważ dostęp do nich jest czasem niemożliwy z powodu zanieczyszczenia niewybuchami i improwizowanymi urządzeniami wybuchowymi.

Aby zapobiec nowym ofiarom, doniesiono, że na wyzwolonych terytoriach obwodu donieckiego i ługańskiego dla różnych kategorii ludności, a także w różnych instytucjach regularnie przeprowadzają akcje informacyjne o zagrożeniu. Dla tego stale zaangażowane są jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy i organizacje pozarządowe. W szczególności w okresie od 2014 r. do 2015 r. objęto nią ponad 500 000 beneficjentów.

W Internecie dostępna jest również interaktywna mapa zaminowanych terytoriów. Departament Ministerstwa Obrony Ukrainy jest odpowiedzialny za jej tworzenie i koordynację między wszystkimi agencjami. Co miesiąc wszyscy operatorzy składają sprawozdania z nietechnicznej inspekcji terytoriów i działań związanych z rozminowaniem. Te dane są wprowadzane do interaktywnej mapy.

Departament poinformował, że ONZ szacuje, że jeden rok wojny to 10 lat rozminowywania. Rozminowywanie zaminowanych terytoriów obwodów donieckiego i ługańskiego, według obecnych notowań może potrwać kilka dziesięcioleci, nie biorąc pod uwagę czasowo okupowanych terytoriów. Biorąc pod uwagę stopień zanieczyszczenia minami, suma potrzebna do oczyszczenia terytorium Donbasu może wynosić od 1 do 100 hrywien na metr kwadratowy, podało Ministerstwo Obrony.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-