Reprezentacja Ukrainy po raz pierwszy dotarła do 1/8 finału Mistrzostw Europy w piłce nożnej

Reprezentacja Ukrainy po raz pierwszy dotarła do 1/8 finału Mistrzostw Europy w piłce nożnej

Ukrinform
Reprezentacja Ukrainy w piłce nożnej po wynikach fazy grupowej awansowała do fazy playoff XVI Mistrzostw Europy.

Podopieczni Andryja Szewczenki, którzy zajęli trzecie miejsce w grupie C, zdołali zakwalifikować się do 1/8 finału Mistrzostw Europy, donosi Ukrinform.

Dzięki końcowym wynikom meczów w grupie E, Hiszpania – Słowacja (5:0), Szwecja – Polska (3:2), do czwórki najlepszych drużyn, które zajęły trzecie miejsca w sześciu grupach, weszła reprezentacja Ukrainy i będzie nadal grać na Euro 2020.

Przeciwnikami „niebiesko-żółtych” w 1/8 finału będą Szwedzi.

Przypomnijmy, że Ukraina gra w finale mistrzostw Europy po raz trzeci z rzędu. U siebie na Euro 2012 i we Francji w 2016 roku Ukraińcy nie przeszli fazy grupowej.

1/8 finału Euro 2020 odbędzie się w dniach 26-29 czerwca, ćwierćfinały 2 i 3 lipca, a półfinały 6 i 7 lipca. Nie będzie meczu o trzecie miejsce.

Finał Mistrzostw Europy odbędzie się 11 lipca na stadionie Wembley.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-