Szachtar pokonał Bazyleę i awansował do półfinału Ligi Europy

wideo
Ukrinform
W barwach ukraińskiego klubu wyróżnili się Moraes, Tyson, Alan Patrick i Dodo.

Szachtar pokonał Basel 4:1 w ćwierćfinale Ligi Europy i awansował do półfinału turnieju. W półfinale Szachtar zagra z Interem - informuje Ukrinform.

Decydujące mecze play-off UEFA w tym sezonie składają się z jednego meczu rozegranego na neutralnym boisku. Szachtar i Bazylea spotkali się w Gelsenkirchen. Ukraiński klub objął prowadzenie już w 2 minucie. Pierwszą bramkę strzelił Moraes.

Drugiego gola dla Szachtara zdobył Tyson. Po przerwie Alan Patrick wykorzystał rzut karny. A na koniec meczu Dodo i Van Wolfswinkel ustanowili wynik końcowy na 4:1, na korzyść Szachtara.

W kolejnym ćwierćfinale Ligi Sevilla pokonała Wolverhampton 1: 0.

W półfinałach Ligi Europy Inter zagra z Szachtarem, a Manchester United z Sevillą. Półfinały zostaną rozegrane w dniach 16-17 sierpnia.

Jak podawał Ukrinform, w ćwierćfinale Ligi Europy włoski Inter pokonał niemiecki Bayern 2:1, a Manchester United 1: 0 duńską Kopenhagę.

prs

Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»