Szachtar pokonał Wolfsburg i doszedł do ćwierćfinału Ligi Europy UEFA

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Piłkarze Szachtara Donieck pomyślnie przeszli przez 1/8 finału Ligi Europejskiej UEFA.

W sumie po dwóch meczach „górnicy” ograli Wolfsburg, przedstawiciela niemieckiej Bundesligi - informuje Ukrinform.

Po wyjazdowym sukcesie (2:1) Szachtar odniósł zdecydowane zwycięstwo 3:0 na NSK Olimpijski w Kijowie i doszedł do ćwierćfinału turnieju.

Bramki strzelili: Junior Moraes (89 minuta, 90 + 3) i Manor Solomon (90 + 1).

Drużyny zakończyły mecz w niekompletnych składach. W 67 minucie David Choczołowa otrzymał czerwoną kartkę za zerwanie ataku, a w 69 minucie John Brooks opuścił boisko po drugim ostrzeżeniem.

W ćwierćfinale, który odbędzie się 11 sierpnia na arenie Aufschalke w Gelsenkirchen, Szachtar zmierzy się z najlepszą drużyną pojedynku Bazylea (Szwajcaria) - Eintracht (Niemcy), który zostanie rozstrzygnięty w czwartek 6 sierpnia na St. Jakob Park w Bazylei. Pierwszy mecz we Frankfurcie nad Menem zakończył się porażką Eintrachtu Frankfurt wynikiem 0: 3.

Przypomnijmy, że finał Ligi Europy 2019/20 odbędzie się 21 sierpnia w Kolonii (Niemcy).

prs

Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»