Julia Lewczenko zdobyła dla Ukrainy piątą nagrodę na Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce

Ukrinform
Reprezentacja Ukrainy zdobyła 5 medali na halowych Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce, które odbywały się w Szkocji w Glasgow (UK).

21-letnia Julia Lewczenko została srebrną medalistką w konkurencji skoku wzwyż, i tym samy zdobyła ostatnią nagrodę dla ukraińskiej reprezentacji ma mistrzostwach, podał Ukrinform.

Lewczenko zajęła drugie miejsce z wynikiem 1,99 metra.

Najlepszy wynik w tym sezonie w Europie (2,01) pokazała Rosjanka Maria Lasitskene. „Brąz” powędrował do Airline Palsyte z Litwy (1,97), która wyprzedziła Charkowiankę Katerynę Tabasznyk (1,97). Trzecią reprezentantką Ukrainy w finale była Irina Geraszczenko (1,94), która zajęła 5. miejsce.

Reprezentacja Ukrainy na Halowych Mistrzostwach Europy w Glasgow zdobyła 5 medali - 2 srebrne (Andrij Procenko, Julia Lewczenko - skok wzwyż) i trzy brązowe (Olga Saładucha - trójskok, Maryna Bech-Romańczuk - skok w dal, Olga Lachowa - bieg na 800 metrów)

Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»