Jedna trzecia Ukraińców uważa, że istnieje duże prawdopodobieństwo inwazji rosyjskiej

Jedna trzecia Ukraińców uważa, że istnieje duże prawdopodobieństwo inwazji rosyjskiej

Ukrinform
36% Ukraińców ocenia jako wysokie prawdopodobieństwo zbrojnej inwazji Rosji na Ukrainę.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej przez Grupę Socjologiczną „Rating” w dniach 6-7 kwietnia 2021 r., donosi Ukrinform.

„36% respondentów ocenia prawdopodobieństwo inwazji wojskowej Rosji na Ukrainę na pełną skalę jako wysokie, 31% - jako średnie, 15% - niskie, 12% - twierdzi, że nie ma zagrożenia” - napisano w oświadczeniu.

W porównaniu z grudniem 2018 r. (Kiedy Rosja zatrzymała ukraińskich marynarzy ), prawie półtora raza wzrosła liczba wierzących, że zagrożenie jest duże.

Badanie zostało przeprowadzone metodą CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo) na podstawie losowego próbkowania numerów telefonów komórkowych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. Próba nie obejmuje terytoriów tymczasowo niekontrolowanych przez władze Ukrainy - Autonomicznej Republiki Krymu, niektórych części obwodu donieckiego i obwodu ługańskiego. W trakcie badania przeprowadzono 2500 wywiadów. Błąd statystyczny badania nie przekracza 2 %.

Przypomnijmy, w ostatnim czasie siły zbrojne Federacji Rosyjskiej gromadzą wojska w pobliżu granicy państwowej Ukrainy na północy, wschodzie i południu oraz na okupowanym Krymie. Ponadto wzrosła liczba przypadków łamania zawieszenia broni na wschodniej Ukrainie przez siły zbrojne Federacji Rosyjskiej, są straty wśród żołnierzy Sił Zbrojnych. Jednocześnie Federacja Rosyjska prowadzi kampanię propagandową usprawiedliwiającą agresję na Ukrainę.

6 kwietnia okazało się też, że oprócz faktu ściągania wojsk do granicy ukraińskiej, Rosja rozpoczęła kontrolę gotowości bojowej armii.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-