Na Przykarpaciu rozstawiono 30 namiotów mobilnego szpitala

Na Przykarpaciu rozstawiono 30 namiotów mobilnego szpitala

zdjęcie, wideo
Ukrinform
W obwodzie iwano-frankowskim otwarto mobilny szpital DSNS aby zapewnić opiekę medyczną pacjentom z COVID-19 – poinformowała Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (DSNS), donosi Ukrinform.

„Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy rozmieściła mobilny szpital na terenie Centralnego Szpitala Okręgowego w Bohorodczanach w celu wypełnienia poleceń rządu” - czytamy w oświadczeniu.

Szpital składa się z 30 namiotów, z których 24 to obiekty szpitalne na 120 łóżek.

Szpital posiada: oddział przyjęć; Oddział intensywnej terapii; pomieszczenia dla pacjentów.

Każde łóżko wyposażone jest w indywidualny koncentrator tlenu.

Ponadto szpital jest wyposażony w autonomiczne systemy podtrzymywania życia i może samodzielnie funkcjonować jako placówka służby zdrowia.

DSNS zapewnia, że szpital jest w pełni gotowy na przyjęcie pacjentów z COVID-19.

Przypomnijmy, 16 lutego premier Denys Szmyhal podczas telekonferencji pod przewodnictwem prezydenta poinformował, że w szpitalach obwodu iwano-frankowskiego obłożenie chorych na COVID-19 przekracza niekiedy 90%.

20 lutego na terenie Centralnego Okręgowego Szpitala na Przykarpaciu rozpoczęło się uruchamianie mobilnego szpitala  dla pacjentów z COVID-19.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-