Wybrano piosenkę, którą Go_A zaprezentuje na Eurowizji 2021

Wybrano piosenkę, którą Go_A zaprezentuje na Eurowizji 2021

Ukrinform
Suspilne ujawniło decyzję jury dotyczącą utworu, który Go_A zaprezentuje na Eurowizji 2021 w Rotterdamie.

Informuje o tym Suspilne - podał Ukrinform.

„Jury w składzie : Dżamala, Jewgienij Filatow, Rusłan Kwinta, Jarosław Łodygin i Dmytro Chorkin rozpatrzyło trzy nowe kompozycje: „Rano”, „Cerkiewka” i „Szum”. Z trzech piosenek zaproponowanych przez grupę jednogłośnie wybrano - „Szum” – podano w wiadomości.

Piosenka oparta jest na rytualnej grze o tym samym tytule wesnianka Utwór „Szum” w interpretacji grupy Go_A to współczesne przemyślenie archaicznej gry z elementami starożytnego rytuału magicznego.

Do piosenki nakręcono również wideo, które opowiada o trudnym okresie kwarantanny. Głównym bohaterem teledysku jest zagorzały fan grupy Go_A, który został zaproszony na zdjęcia przez samych członków grupy. Zgodnie z fabułą osoba ta tęskni za komunikacją z ludźmi i marzy o powrocie do zwykłego życia bez dystansowania się. Przez krótką chwilę jego marzenie się spełnia: i już tańczy wesniankę .

Na początku marca zostanie zaprezentowana konkursowa wersja utworu „Szum” oraz nowy teledysk.

Wokalistka i zwyciężczyni Eurowizji 2016 Dżamala podzieliła się wrażeniami na temat piosenki wybranej przez jury: „Głosowałam na piosenkę „Szum” - brzmi dla mnie bardzo nowocześnie. Śpiew na żywo decyduje prawie o wszystkim, dlatego chciałbym życzyć Katii pewności siebie, jaką widziałam podczas selekcji w zeszłym roku. Po prostu śpiewaj, a wydaje mi się, że wszystko się ułoży!"

Solista grupy The Maneken i Jewgienij Filatow podkreślili, że zespół ma jeszcze przed sobą długą drogę do konkursu: „Życzę grupie Go_A przede wszystkim wszystkiego najlepszego, wakazania się i reprezentowania Ukrainy z godnością”.

Jak wiadomo, grupa Go_A zwyciężyła w Krajowym Konkursie 2020. W związku z odwołaniem konkursu piosenki w 2020 roku, grupa Go_A będzie reprezentować Ukrainę na Eurowizji-2021 z nową kompozycją,o czym poinformowano w marcu 2020 roku.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-