51% Ukraińców popiera styczniową kwarantannę

51% Ukraińców popiera styczniową kwarantannę

Ukrinform
Wprowadzenie zaostrzonej kwarantanny od 8 do 24 stycznia 2021 r. popiera 51% Ukraińców, przeciwnego zdania – 46%.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej w dniach 14-16 stycznia przez grupę socjologiczną „Rating”, donosi Ukrinform.

Odnotowuje się, że poparcie dla tej inicjatywy wśród społeczności zmniejszyło się (56% respondentów poparło ją w grudniu).

Jednocześnie 40% ankietowanych uważa, że wprowadzenie kwarantanny zmniejszy zachorowalność (w grudniu - 52%), 55% - że zwiększy Nawet wśród tych, którzy popierają ograniczenia, jedna trzecia uważa, że nie jest to skuteczne. Osoby starsze, kobiety i ci, którzy boją się zachorowania, są bardziej przychylni tej inicjatywie.

Sondaż przeprowadzony został w dniach 14-16 stycznia przez grupę socjologiczną „Rating” metodą CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo) na podstawie losowego próbkowania numerów telefonów komórkowych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. Próba nie obejmuje terytoriów tymczasowo niekontrolowanych przez władze Ukrainy - Autonomicznej Republiki Krymu, niektórych części obwodu donieckiego i obwodu ługańskiego. W trakcie badania przeprowadzono 1600 wywiadów. Błąd statystyczny badania nie przekracza 2,4 %.

Przypomnijmy, 8 stycznia na Ukrainie wprowadzono zaostrzone ograniczenia kwarantanny, które obowiązują do 24 stycznia włącznie, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-