Kijów zajmuje siódme miejsce na świecie pod względem liczby korków

Kijów zajmuje siódme miejsce na świecie pod względem liczby korków

Ukrinform
Według wskaźnika ruchu w 2020 roku Kijów zajął siódme miejsce na świecie wśród wielkich miast narażonych na korki.

Świadczą o tym badania na stronie internetowej TomTom, firmy produkującej nawigatory i tworzącej dla nich oprogramowanie - podaje Ukrinform.

Warto dodać, że w 2019 roku Kijów zajął 12. miejsce w tym rankingu. Średni czas spędzony w korkach w 2020 roku w Kijowie wyniósł 51%, czyli o 2% mniej niż przed rokiem.

Największe korki w mieście obserwowano 18 grudnia, a najwolniejsze drogi w Kijowie obserwowano od marca do końca maja.

Twórcy rankingu zauważają, że w godzinach szczytu w ciągu ostatniego roku spędzono w korkach 207 godzin lub 8 dni i 15 godzin.

W rankingu uwzględniono także inne ukraińskie miasta - Odessę (11. miejsce), Charków (13. miejsce) i Dniepr (22. miejsce).

Łącznie eksperci przeanalizowali 416 miast z 57 krajów na sześciu kontynentach. Ranking pokazuje stan ruchu w miastach, co według jego twórców może pomóc w rozwiązaniu problemów związanych z ruchem.

Najgorsza sytuacja z korkami jest w Moskwie i i jej obwodzie. Na drugim miejscu jest Mumbaj (Indie), a na trzecim - Bogota (Kolumbia).

Na ostatniej, 416 pozycji znalazło się amerykańskie miasto High Point w Północnej Karolinie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-