Rzadkie zdjęcia rysia w naturze zostały zrobione na Przykarpaciu

Rzadkie zdjęcia rysia w naturze zostały zrobione na Przykarpaciu

zdjęcie
Ukrinform
W Przykarpaciu fotograf Myron Marecki zdołał uchwycić rysia żyjącego w Gorganach.

Marecki zamieścił kilka unikalnych zdjęć na swojej stronie na Facebooku – donosi korespondent Ukrinform.

Zdaniem Wołodymyra Buczki, zastępcy dyrektora Galicyjskiego Parku Narodowego, zdjęcia te można już nazwać „kadrami 2021 roku”, bo jak twierdzi, „upolowanie” zdjęcia rysia to coś wielkiego.

Ryś to rodzaj mięsożernych ssaków z rodziny kotowatych. Znamy 4 gatunki powszechne w Eurazji i Ameryce Północnej. Ryś jest typowym kotem, choć jest wielkości dużego psa, którego częściowo przypomina przez swój tułów i długie nogi. Głowa jest bardzo charakterystyczna: stosunkowo mała, okrągła i bardzo wyrazista. Od innych kotów odróżnia go krótki ogon i frędzle na końcach uszu.

Gorgany to pasmo górskie, system pasm górskich w zewnętrznym pasie Ukraińskich Karpat. Znajduje się w obwodzie iwano-frankowskim i częściowo w zakarpackim.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-