Kryzys koronawirusowy podkreślił rolę agencji informacyjnych - prezes Europejskiego Sojuszu Agencji Informacyjnych

Kryzys koronawirusowy podkreślił rolę agencji informacyjnych - prezes Europejskiego Sojuszu Agencji Informacyjnych

Ukrinform
Coroczna jesienna konferencja Europejskiego Sojuszu Agencji Informacyjnych (EANA), która nie odbyła się w Kijowie z powodu pandemii koronawirusa, ale odbywała się w Internecie od 17 września do 23 października, potwierdziła rosnącą rolę agencji informacyjnych – napisano na stronie internetowej organizacji.

„Dziś agencje informacyjne są naczyniami krwionośnymi międzynarodowego przepływu informacji bardziej niż kiedykolwiek. Kryzys COVID-19 podkreślił ich rolę, tworząc jednocześnie bezprecedensowe wyzwania”- powiedział prezes EANA i dyrektor generalny dpa Peter Kropsch podczas konferencji „Kryzys koronawirusowy: zmiany i szansy”.

Jedną z omawianych kwestii było odnowienie roli agencji informacyjnych w społeczeństwie w ciągu ostatnich kilku miesięcy. „Agencje informacyjne po raz kolejny udowodniły, że potrafią być ostoją całego ekosystemu medialnego. W tych trudnych czasach agencje członkowskie Sojuszu stały się bardziej aktywne i ewoluowały w sposób, który jest w najlepszym interesie klientów, partnerów i całego społeczeństwa, aby dostarczać rzetelnych, dokładnych i zweryfikowanych informacji”- powiedział sekretarz generalny EANA Alexandru Ion Giboi.

W swoim przemówieniu na zakończenie konferencji Ołeksandr Charczenko, dyrektor generalny Ukrinform, wyraził przekonanie, że to właśnie w takich momentach jak pandemia koronawirusa na wielu obszarach zachodzą najbardziej znaczące, a czasem historyczne zmiany. „Naszym zadaniem jest uczynić z nich historię sukcesu” - powiedział, dodając, że dziennikarze byli bardziej niż inni przyzwyczajeni do rosnących wyzwań.

Europejski Sojusz Agencji Informacyjnych obejmuje ponad 30 czołowych agencji informacyjnych z krajów europejskich. Ukrainę w Sojuszu reprezentuje Ukrinform.

Konferencja Europejskiego Sojuszu Agencji Informacyjnych miała się odbyć w Kijowie, ale ze względu na pandemię odbyła się w Internecie - po raz pierwszy od 64 lat istnienia organizacji.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-