Cztery partie miałyby szansę dziś wejść do Parlamentu

Cztery partie miałyby szansę dziś wejść do Parlamentu

Ukrinform
Gdyby wybory do Rady Najwyższej Ukrainy odbyły się w najbliższą niedzielę, do parlamentu weszłyby cztery partie: „Sługa Narodu” - 25,9%, „Platforma Opozycyjna - Za życie” - 22,0%, „Solidarność Europejska” - 14,2% i „Batkiwszczyna” – 9,5%.

Takie wyniki ankiety, przeprowadzonej przez Centrum Monitorowania Społecznego przedstawiła na konferencji prasowej 6 października prezes zarządu ośrodka Olha Bałakirewa.

Według wyników sondażu 25,9% respondentów zagłosowałoby na „Sługę Narodu”, 22% na „Platformę Opozycyjną – Za Życie”, 14,2% na „Solidarność Europejską”, a 9,5% na „Batkiwszczynę”.

Na partię „Siła i Honor” głos oddałoby 4,3% badanych, a na Partię Radykalną Ołeha Łaszki - 4,1%.

Sondaż pokazał, że tylko 1,6% respondentów poparłoby partię „Hołos”.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 20-29 września w formie wywiadu osobistego. Przebadano łącznie 3014 respondentów. Błąd próbkowania nie przekracza 1,9%.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-