Ruch ciężarówek na granicy ukraińsko-polskiej wzrósł o prawie 30%

Ruch ciężarówek na granicy ukraińsko-polskiej wzrósł o prawie 30%

Ukrinform
Na granicy między Ukrainą a Polską w ciągu trzech letnich miesięcy (czerwiec-sierpień) ruch towarowy w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku wzrósł o około 30%.

Tak wynika z danych bieszczadzkiego oddziału polskiej Straży Granicznej (granica z obwodem lwowskim), udzielonych na prośbę Ukrinformu.

W okresie czerwiec-sierpień br. granicę ukraińsko-polską na obszarze odpowiedzialności bieszczadzkiego oddziału polskiej Straży Granicznej przekroczyło 88,6 tys. ciężarówek, czyli o 29,3% więcej niż w miesiącach letnich ubiegłego roku (68,4 tys.).

W tym samym okresie ruch osób, lekkiego transportu i autobusów na granicy gwałtownie spadł z powodu pandemii COVID-19 i ograniczeń przekraczania granicy.

Latem tego roku na odcinku wspólnej granicy w bieszczadzkim oddziale Straży Granicznej przekroczono granicę 804 tys. osób, czyli o 79% mniej niż przed rokiem (ponad 3,7 mln). W tym samym okresie liczba samochodów osobowych, przekraczających granicę spadła o 76%, a autobusów o 65%.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-