W Warszawie odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą Bohaterom Niebiańskiej Sotni i ofiarom rosyjskiej agresji

W Warszawie odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą Bohaterom Niebiańskiej Sotni i ofiarom rosyjskiej agresji

zdjęcie
Ukrinform
Ambasada Ukrainy w Polsce uroczyście otworzyła na swojej fasadzie tablicę pamiątkową poświęconą Bohaterom Niebiańskiej Sotni, zabitym żołnierzom, ochotnikom i wolontariuszom oraz wszystkim ofiarom rosyjskiej agresji.

Poinformował o tym korespondent Ukrinformu.

W uroczystości wzięli udział dyplomaci Ukrainy i Polski, przedstawiciele społeczności ukraińskiej oraz władz lokalnych.

„To miejsce jest szczególne, Ukraińcy przybywali tu, by walczyć o swoją godność, wolność i pokój, aby walczyć o to, by Ukraina stała się równoprawnym członkiem UE. Ta tablica jest dedykowana wszystkim, którzy walczyli i będą walczyć o europejską przyszłość Ukrainy” - podkreślił ambasador Ukrainy w Polsce Andrej Deszczyca.

Zwrócił uwagę na ideę tablicy pamiątkowej: skrzydła aniołów symbolizują ludzi, którzy opuścili ten świat; drzewo to przyszłość Ukrainy; a dzwony będą nieustannie przypominać o tych, którzy za nią zginęli.

Tomasz Orłowski, Zastępca Dyrektora Departamentu Wschodniego MSZ podkreślił, że jego kraj od prawie 30 lat rozwija relacje z „bardzo ważnym partnerem, z którym Polskę łączy setki lat historii”.

„Ofiary Niebiańskiej Sotni nie poszły na marne. Dzięki temu możemy teraz wspólnie walczyć o wejście Ukrainy do struktur europejskich i euroatlantyckich” - podkreślił polski dyplomata.

Orłowski zauważył, że ostatnie lata były bardzo intensywne w stosunkach z Ukrainą. Zwrócił uwagę na powstanie inicjatywy „Trójkąta Lubelskiego”, która będzie kolejnym wkładem Kijowa, Warszawy i Wilna w lepszą przyszłość regionu Europy Środkowej.

„Polska będzie kontynuować starania o zapewnienie integralności terytorialnej Ukrainy w czasie rosyjskiej agresji” - podkreślił polski dyplomata.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-