Film dokumentalny o Ukrainie zdobył nagrodę Peabody Awards

Film dokumentalny o Ukrainie zdobył nagrodę Peabody Awards

wideo
Ukrinform
Film reżysera Simona Lerenga Wilmonta (Dania), zytytułowany  „The Distant Barking of dogs”, zdobył nagrodę Peabody.

Jest to podane na oficjalnej stronie konkursowej.

Z powodu koronawirusa ceremonia wręczenia nagród została odwołana, ale jury złożone z 19 członków wybrało 30 spośród 1300 filmów nominowanych i opublikowało ich listę.

Dokument opowiada historię 10-letniego chłopca Olega Afanasiewa, który mieszka na terytorium operacji wojskowych w pobliżu linii frontu w Donbasie. Film był kręcony we wsi Hnutowo (administracyjnie część Mariupola) w obwodzie donieckim od 2015 do 2017 roku.

Przypomnijmy: George Foster Peabody Prize to coroczna międzynarodowa nagroda za wybitne zasługi w dziedzinie środków masowego przekazu, przyznawana jest od 1941 roku.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-