Aktywiści na Bankowej - prezydent nie przekroczył „czerwonych linii”

Aktywiści na Bankowej - prezydent nie przekroczył „czerwonych linii”

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Uczestnicy akcji „Warta na Bankowej” uważają, że prezydent Ukrainy nie przekroczył „czerwonych linii” na szczycie w Paryżu.

Tak stwierdził koordynator Ruchu Oporu Kapitulacji, Mychajło Basarab, w imieniu komitetu organizacyjnego „Warty na Bankowej”, donosi korespondent Ukrinform.

„W tej chwili wyniki szczytu pokazują, że Kreml nie zmusił Ukrainy do szybkiego poddania się. Wydaje się, że przy wsparciu prezydenta Francji i niemieckiej kanclerz, Wołodymyr Zełenski nie przekroczył głównych „czerwonych linii” podczas rozmów. Uważamy, że jest to również nasze tymczasowe zwycięstwo - powiedział Basarab, wyrażając wspólne stanowisko komitetu organizacyjnego.

Jednocześnie protestujący wezwali zachodnich przywódców do zaostrzenia sankcji wobec Rosji aż do całkowitego wyzwolenia Krymu, obwodu donieckiego i obwodu ługańskiego, a także pełnego odszkodowania dla Ukrainy za straty spowodowane agresją rosyjską i okupacją części terytorium.

Ponadto Basarab zauważył, że wypowiedzi Zełenskiego i Putina „bardzo się od siebie różnią”.

„Ale najmniej interesuje nas opinia Putina. Obawialiśmy się szybkiego poddania się... Nie mamy złudzeń, że prezydent Zełenski mógł naprawdę tego chcieć ... Ale ostrzegaliśmy go przed szybkim poddaniem się - i uważamy to za największe osiągnięcie „Warty na Bankowej” - dodał koordynator Ruchu.

Przypomnijmy, 9 grudnia w Paryżu odbyło się spotkanie przywódców krajów „formatu normandzkiego”: Ukrainy, Francji, Niemiec i Rosji.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-