Jak minęła noworoczna noc w kraju

Jak minęła noworoczna noc w kraju

Ukrinform
W noworoczną noc, w ponad 690 miejscowościach na Ukrainie, odbyło się 985 masowych imprez, zorganizowanych z okazji obchodów Nowego Roku.

W imprezach wzięło udział około 1,3 miliona osób, naruszenia porządku publicznego nie zostały zarejestrowane - informuje służba prasowa Narodowej Policji Ukrainy.

"Tylko w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia ponad 1,3 miliona ludzi wzięło udział w masowych imprezach na terytorium całego kraju. Naruszenia porządku publicznego nie zostały zarejestrowane. W noc sylwestrową w ponad 690 miejscowościach odbyło się 985 masowych imprez z okazji obchodów Nowego Roku"- czytamy w oświadczeniu.

W raporcie funkcjonariusze organów ścigania odnotowują, że nad bezpieczeństwem publicznym i porządkiem podczas wydarzeń czuwało ponad 10 000 policjantów i żołnierzy Gwardii Narodowej Ukrainy. Naruszenia porządku publicznego nie zostały zarejestrowane.

W Narodowej Policji również informują, że na 1 stycznia przypadła 110. rocznica urodzin Stepana Bandery, i w związku z tym, w 19 regionach kraju odbyło się 58 imprez. Uczestniczyło w nich ponad 7,4 tysiąca osób. Za porządkiem publicznym i bezpieczeństwem śledziło około dwóch tysięcy policjantów. Wydarzenia odbywały się bez naruszania porządku publicznego, podkreśla służba prasowa.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-