Ukraina wzięła udział w Connecting Europe Days w Brukseli

Ukraina wzięła udział w Connecting Europe Days w Brukseli

zdjęcie
Ukrinform
Ukraina wzięła udział w wydarzeniach wysokiego szczebla w ramach tygodnia Connecting Europe Days poświęconego rozwojowi szlaków transportowych i logistycznych w Europie.

Poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Rozwoju Społeczności, Terytoriów i Infrastruktury, podaje Ukrinform.

„Integracja Ukrainy z Unią Europejską odbywa się w szczególności poprzez rozbudowę ukraińskich dróg w sieci TEN-T. Pracujemy nad kolejnym krokiem – włączeniem do sieci transportowej tras prowadzących nad Dunaj. Jest to niezwykle istotne ze względu na rozwój klastra naddunajskiego i konieczność zwiększenia możliwości logistycznych – podkreślił Serhii Derkach, wiceminister rozwoju wspólnotowego, terytoriów i infrastruktury.

Dodał, że obecność Ukrainy w TEN-T ułatwia dostęp do części unijnych instrumentów finansowania projektów transportowych na równi z innymi krajami.

Ponadto Derkacz zwrócił uwagę swoich kolegów na znaczenie kontynuacji Porozumienia o liberalizacji transportu towarowego między Ukrainą a UE, które wpisuje się także w integrację nie tylko rynku ukraińskiego z UE, ale także Unii Europejskiej rynek na nasz.

Osobno Ministerstwo Odbudowy odnotowuje, że podczas Dni Łącząc Europę odbyło się spotkanie międzynarodowej organizacji zajmującej się mobilnością i transportem Transport Community, do której należą kraje UE i państwa bałkańskie.

„Ukraina ma w niej status obserwatora, ale z możliwościami pełnego uczestnika. Dzięki temu nasze państwo może wymieniać doświadczenia i kształcić specjalistów z branży transportowej” – dodało ministerstwo.

Jak informowaliśmy, 21 marca odbyło się pierwsze od pięciu lat spotkanie wysokiego szczebla w ramach Dialogu Transportowego pomiędzy Ukrainą a Komisją Europejską. Tematem spotkania będzie współpraca w zakresie „Ścieżek Solidarności”, sieci TEN-T, rozwój infrastruktury granicznej, kontynuacja Porozumienia o liberalizacji transportu towarowego między Ukrainą a UE, rozwój możliwości eksportowych na morze i kolej, wsparcie dla przemysłu lotniczego.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-