W Warszawie otwarto wystawę prac Marii Prymaczenko

W Warszawie otwarto wystawę prac Marii Prymaczenko

zdjęcie
Ukrinform
W Muzeum nad Wisłą odbyło się otwarcie wystawy „Tygrys w ogrodzie. Sztuka Marii Prymaczenko”.

Jak podał Ukrinform, Ambasada Ukrainy w Polsce poinformowała o tym na Facebooku.

Z okazji otwarcia odbyła się konferencja, w której wziął udział radca ambasady Witalij Biły.

Witając uczestników, podkreślił znaczenie osobowości Marii Prymaczenko i jej twórczości dla kultury ukraińskiej, a także podkreślił szkody wyrządzone Ukrainie przez Rosjan w dziedzinie kultury w ciągu ostatnich stuleci, zwłaszcza od początku pełnej rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Przypominamy, że wystawa „Tygrys w ogrodzie. Sztuka Marii Prymaczenko” powstała na podstawie dzieł z kolekcji Eduarda Dymszyca i stanowi kontynuację projektu prezentowanego w 2022 roku we Lwowskim Muzeum Narodowym im. Andrieja Szeptyckiego.

Wystawa tych prac w Polsce możliwa jest także dzięki współpracy z Fundacją Rodziny Prymaczenko, która opiekuje się dziedzictwem artysty.

W ramach wydarzenia zaprezentowano także projekt „Sztuka skradziona”, którego celem jest sprzedaż w sklepach najsłynniejszych muzeów oraz galerii na świecie kolekcji szalików z wizerunkami skradzionych dzieł sztuki oraz zniszczonych obiektów przez Rosjan w Ukrainie. Dochód od projektu zostanie przeznaczony na odbudowę Ukrainy. Inicjatorem projektu jest oficjalna platforma zbiórkowa United24 oraz firma OLIZ.

Ambasada zaprosiła wszystkich do odwiedzenia wystawy w Muzeum nad Wisłą, pod adresem: Wybrzeże Kościuszkowskie 22.

Ekspozycję będzie można zwiedzać od 6 kwietnia do 30 czerwca 2024 r. według harmonogramu: wtorek-czwartek w godzinach 12.00 - 19.00; Piątek, 12.00 - 20.00; Sobota od 11:00 do 20:00; Niedziela, od 11.00 do 18.00.

Więcej o wystawie i wydarzeniach z nią związanych można dowiedzieć się pod linkiem .

Przypomnijmy, że w Nowym Jorku, na Manhattanie, w Muzeum Ukraińskim odbyła się wystawa artystki Marii Prymaczenko.

Foto: Ambasada Ukrainy w Polsce / Facebook


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-