Zełenski mówił w Stanford o głównym celu Ukrainy

Zełenski mówił w Stanford o głównym celu Ukrainy

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski jest przekonany, że Ukraina stanie się silnym i odnoszącym sukcesy krajem o wiodącej pozycji w Europie.

Powiedział to podczas spotkania z uczniami, nauczycielami i ekspertami z Uniwersytetu Stanforda w Stanach Zjednoczonych, donosi Ukrinform.

Szef państwa podkreślił, że obecnie celem Ukrainy jest zwrot tymczasowo zajętych przez Rosję terytoriów Krymu i wschodniej Ukrainy.

„Amerykański sen jest znany na całym świecie. Ale straciliśmy dużo czasu, nie mamy czasu na marzenia. Nie mamy marzeń, mamy ukraiński cel! A to oczywiście nie jest tylko cyfryzacja. Sprowadzamy z niewoli naszych ludzi, dla nas to bardzo ważne, musimy przywrócić Krym, przywrócić Donbas. Będziemy silnym, pewnym siebie, odnoszącym sukcesy krajem, liderem Europy! Dlaczego jestem tego pewien „Nie dlatego, że wszystko jest możliwe, ale dlatego, że możliwe jest wszystko” - powiedział Zełenski.

Zaprosił także obecnych do odwiedzenia Ukrainy i zobaczenia na własne oczy.

Według prezydenta dziś Ukrainę można opisać dwoma słowami: „Wszystko jest możliwe”.

„Ukraina, która przeciwstawia się jednej z najpotężniejszych armii świata – armii Federacji Rosyjskiej, która anektowała i okupowała część terytorium większego niż niektóre stany amerykańskie. I w tych warunkach Ukraina buduje demokratyczne, wolne, otwarte państwo, tworząc antykorupcyjny system instytucji, unikalny system elektronicznej deklaracji urzędników, minimalizuje wpływ oligarchów na gospodarkę i politykę, maksymalnie upraszcza biznes” - powiedział Zełenski.

Zełenski mówił także o wdrażaniu reformy sektora bankowego, praktyce przejrzystych aukcji na poszukiwanie i wydobycie surowców naturalnych, wprowadzeniu efektywnego przejrzystego ładu korporacyjnego, uruchomieniu rynku ziemi, wzmocnieniu praworządności i reformie sądownictwa.

Ponadto prezydent zaznaczył, że Ukraina buduje tysiące kilometrów dróg, setki mostów, samolotów, czołgów i marynarki wojennej.

„Ukraińcy często udowadniali ludzkości, że wszystko jest możliwe! Że można stworzyć pierwszy helikopter, sztucznego satelitę Ziemi, największy samolot świata i WhatsApp” – podkreślił szef państwa.

Zełenski podkreślił, że dziś Ukraina jest „wielkim demokratycznym państwem, w którym wszystko jest możliwe”.

Przypomnimy, prezydent Wołodymyr Zełenski przebywa obecnie w Stanach Zjednoczonych z roboczą wizytą na zaproszenie prezydenta USA Joe Bidena. 1 września, ich spotkanie odbyło się w Białym Domu. 2 września głowa państwa przebywał w Kalifornii.

Wizyta ma się zakończyć w niedzielę 5 września.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-