Kondratiuk i wiceprzewodnicząca polskiego Sejmu uhonorowali Bohaterów Niebiańskiej Sotni

Kondratiuk i wiceprzewodnicząca polskiego Sejmu uhonorowali Bohaterów Niebiańskiej Sotni

zdjęcie
Ukrinform
Wicemarszałek Rady Najwyższej Ukrainy Olena Kondratiuk wraz z wicemarszałkiem Sejmu RP Małgorzatą-Marią Gosiewską uczcili pamięć poległych uczestników Rewolucji Godności.

Jak donosi Ukrinform, poinformowała o tym służba prasowa Rady Najwyższej Ukrainy.

Wiceprzewodniczące parlamentów Ukrainy i Polski złożyły kwiaty pod pamiątkowym krzyżem na Alei Bohaterów Niebiańskiej Sotni w Kijowie.

„Zawsze pamiętamy Bohaterów Niebiańskiej Sotni, ponieważ przeszliśmy przez ból rodzin, krewnych i przyjaciół zabitych na Majdanie. Jestem bardzo wdzięczna wiceprzewodniczącej Sejmu RP za tę ludzką i europejską solidarność i empatię”- powiedziała Kondratiuk.

Wicemarszałek Rady Najwyższej podkreśliła, że Rewolucja Godności połączyła losy wielu ludzi, nie tylko na Ukrainie, ale także wśród naszych lojalnych przyjaciół, rzetelnych sąsiadów i sojuszników z innych krajów.

„Łączy nas znacznie więcej niż tylko stanowiska. Łączy nas wspólna pamięć o Majdanie i Rewolucji Godności. Razem z Małgorzatą Gosiewską spędziliśmy więcej niż jeden dzień i noc w Budynku Związków Zawodowych jako aktywni uczestnicy tamtych wydarzeń. Pani Małgorzata pamięta, jak wówczas miała polski stół medialny, a ja koordynowałem Centrum Informacyjne”- wspominała Kondratiuk.

Przypomnijmy, w Szyrokino w obwodzie donieckim przedstawiciele trzech parlamentów - Ukrainy, Polski i Litwy - wydali wspólne oświadczenie popierające Ukrainę i potępiające agresywne działania Rosji. Przedstawicielem z Polski była Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-