Najważniejsza walka o demokrację na świecie toczy się na Ukrainie - forum bezpieczeństwa

Najważniejsza walka o demokrację na świecie toczy się na Ukrainie - forum bezpieczeństwa

Ukrinform
Najważniejsza walka świata o postęp liberalizmu i demokracji toczy się obecnie na Ukrainie, dlatego największą porażką geopolityczną Putina będzie przywrócenie integralności terytorialnej Ukrainy i jej sukces.

O tym rozmawiano podczas dyskusji na Kijowskim Forum Bezpieczeństwa, donosi Ukrinform.

„Demokraci na całym świecie muszą zjednoczyć się w walce ze światowymi autokratami, to jest walka ideologiczna, a linia frontu w tej bitwie przechodzi teraz przez Ukrainę. Jestem przekonany, że najważniejsza walka na świecie o postęp liberalizmu a demokracja jest na Ukrainie”- powiedział znany amerykański dyplomata i czołowy światowy ekspert ds. Rosji i polityki zagranicznej USA, były ambasador USA w Rosji Michael McFaul.

„Udana Ukraina będzie śmiertelnym ciosem dla imperialnych fantazji Putina. Jeśli Ukraina, która jest tak blisko Rosji, odniesie sukces i stanie się demokratycznym, liberalnym, wolnym państwem, będzie to sygnał dla narodu rosyjskiego, że tak powinien iść ten kraj, że to droga do przyszłości, że musimy odrzucić imperialną przeszłość i wybrać europejską przyszłość”- powiedział Garry Kasparow.

Według niego największą geopolityczną porażką Putina będzie przywrócenie integralności terytorialnej Ukrainy i jej sukces.

Jak podkreślił szef Kijowskiego Forum Bezpieczeństwa Arsenij Jaceniuk, Ukraińcy udowodnili, że są gotowi do walki o wolność i suwerenność.

„Ukraina stała się ostoją demokracji w Europie Wschodniej od czasu upadku Związku Radzieckiego. Rozumiemy, że są niepowodzenia, ale rozumiemy, że mamy godność narodową i pokazaliśmy to podczas Rewolucji Godności. Wiemy, jak walczyć o wolność i naszą suwerenność”- powiedział Jaceniuk i podkreślił, że zjednoczona, zjednoczona i silna opozycja jest dla Rosji ważna w walce z reżimem Putina.

Przypomnijmy, Kijowskie Forum Bezpieczeństwa jest międzynarodowym forum Ukrainy w kwestiach wojny i pokoju, bezpieczeństwa ukraińskiego i globalnego. Została założona przez Fundację Arsenija Jaceniuka „Widkryj Ukrainu” w 2007 roku.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-