Pierwszy dzień wizyty prezydenta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich był bardzo pracowity i udany – Mendel

Pierwszy dzień wizyty prezydenta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich był bardzo pracowity i udany – Mendel

wideo
Ukrinform
Pierwszy dzień wizyty delegacji ukraińskiej pod przewodnictwem prezydenta Wołodymyra Zełenskiego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich był przepełniony i udany.

Podpisane w wyniku rozmów dokumenty przyniosą Ukrainie inwestycje w projekty infrastrukturalne, współpracę wojskowo-techniczną oraz zwiększą możliwości sektora rolniczego - powiedziała Ukrinform rzeczniczka prezydenta Julia Mendel.

„Pierwszy dzień podróży delegacji ukraińskiej do Zjednoczonych Emiratów Arabskich pod przewodnictwem prezydenta Wołodymyra Zełenskiego był bardzo pracowity i udany. Osobiste kontakty między przywódcami odgrywają bardzo ważną rolę w krajach wschodnich” - powiedziała rzeczniczka prezydenta.

Jej zdaniem spotkania głów państw są kluczowe dla rozwoju stosunków gospodarczych i politycznych oraz zawierania porozumień na wszystkich szczeblach.

„Ciepłe spotkanie prezydenta Zełenskiego z księciem koronnym Abu Zabi, szejkiem Muhammadem bin Zayedem Al Nagayanem, dało zielone światło do podpisywania kontraktów i podpisywania memorandów. Dokumenty te przyniosą Ukrainie wiele inwestycji w projekty infrastrukturalne, współpracę wojskową i techniczną – wyjaśniła Mendel.

„Delegacja jest zmęczona, ale zadowolona z rezultatów. Jutro zapowiada jeszcze bardziej efektywną współpracę ”- dodała Mendel.

W pierwszym dniu wizyty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w niedzielę, według służby prasowej prezydenta, Prezydent spotkał się z księciem Abu Zabi, zastępcą Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych ZEA, szejkiem Muhammadem bin Zajidem Al Nahajjana.

Spotkanie zaowocowało podpisaniem szeregu dokumentów bilateralnych mających na celu rozwój stosunków między państwami, w tym międzyrządowego Protokołu zmieniającego Umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania i przeciwdziałaniu uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodów i majątku, Umowy o Współpracy w zakresie zwalczania przestępczości i terroryzmu, Memorandum w sprawie wzajemnego uznawania i wymiany krajowych praw jazdy, Memorandum w sprawie inwestycji w rolnictwo i promocji handlu produktami rolno-spożywczymi i inne.

Również w trakcie wizyty dyrektor generalny koncernu państwowego „Ukroboronprom” Jurij Gusiew podpisał porozumienia i kontrakty z Radą Gospodarczą Tawazun Economic Council i EDGE Group w kwestii rozszerzenia współpracy wojskowo-technicznej na ponad 1 mld dolarów USA.

Ponadto Prezydent odwiedził nowatorski projekt „Masdar City”, gdzie zapoznał się ze specyfiką realizacji koncepcji miasta z zerowym zanieczyszczeniem CO2 i pełnym cyklem przetwarzania odpadów.

Prezydent odwiedził również Wielki Meczet Szejka Zajida, pomnik Wahat Al Karama oraz muzeum Luwr w Abu Zabi.

Przypomnijmy, Wołodymyr Zełenski i jego żona przebywają z oficjalną wizytą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-