Ukraina zablokowała rosyjską rezolucję w sprawie złagodzenia sankcji w ONZ

Ukraina zablokowała rosyjską rezolucję w sprawie złagodzenia sankcji w ONZ

wideo
Ukrinform
Ukraina na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ zablokowała dokument przedłożony przez Federację Rosyjską, który powinien był osłabić sankcje wobec niej – napisał minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba na stronie na Facebooku.

„Rosja nie przestaje podejmować prób przyjęcia manipulacyjnych rezolucji na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ. Pod pozorem walki z pandemią COVID-19 dążą do rozmycia reżimu sankcyjnego. 22 kwietnia Federacja Rosyjska przedłożyła nowy dokument do zatwierdzenia. Poprawili tekst, ale jego manipulacyjny charakter się nie zmienił. Ukraina nie mogła poprzeć takiej rezolucji. Przerwała tak zwaną „procedurę milczenia” i zablokował inicjatywę. Podobnie jak kilka tygodni temu Ukraina stała się siłą napędową grupy krajów, które udaremniły rosyjską manipulację w ONZ. To nasza konsekwentna polityka”- podkreślił Kuleba.

Przypomniał, że zgodnie z obietnicą Ukraina będzie nadal blokować rosyjskie próby zniesienia reżimu sankcyjnego.

„Skuteczne zarządzanie światem pandemicznym wymaga prawdziwych rozwiązań, które przyniosą praktyczne korzyści. Polityczne rezolucje zmierzające do złagodzenia sankcji zdecydowanie nie są potrzebne - powiedział minister spraw zagranicznych Ukrainy.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że dwie rezolucje, których współautorem jest Ukraina, w sprawie przeciwdziałania COVID-19, już zatwierdzone zostały przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Są one przykładem skutecznych rozwiązań.

Ponadto 3 kwietnia Ukraina zablokowała wcześniejszą próbę Rosji przyjęcia rezolucji na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, która stworzyłaby warunki do złagodzenia sankcji.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-