Ukraina wprowadzi sektorową zasadę wycofywania wojsk w Donbasie – Prezydent

Ukraina wprowadzi sektorową zasadę wycofywania wojsk w Donbasie – Prezydent

Ukrinform
Ukraina jest gotowa zaproponować nową inicjatywę wycofywania sił zbrojnych i aktywów w Donbasie - stwierdził prezydent Wołodymyr Zełenski podczas przemówienia na konferencji bezpieczeństwa w Monachium, donosi korespondent Ukrinform.

„Chcę powiedzieć o inicjatywie strony ukraińskiej w kwestii wycofywania na tzw. „Zasadzie sektorowej” - powiedział Zełenski.

Według niego linia wycofywania będzie podzielona na sektory, następuje stopniowy wycofanie sił i środków, a przejście z jednego sektora do drugiego będzie możliwe dopiero po zweryfikowaniu przez specjalną misję monitorującą OBWE, że w tym sektorze nie ma nielegalnych sił zbrojnych, sił zbrojnych ani sprzętu wojskowego.

Prezydent obiecał w najbliższej przyszłości szczegółowo poinformować uczestników formatu normandzkiego o treści tej inicjatywy.

Jednocześnie przypomniał, że na szczycie w Paryżu w grudniu ubiegłego roku przywódcy formatu normandzkiego zgodzili się uzgodnić trzy dodatkowe miejsca wycofania, które powinno tam nastąpić do końca marca 2020 r. Głowa państwa zauważył, że ​​jedna z takich miejscowości została zaproponowana i „prawie uzgodniona” przez stronę ukraińską.

Doniesiono, że w ubiegłym roku doszło do rozmieszczenia sił miejscowościach” Zołote, Pietrowskie i Stanica Ługańska na linii frontu w Donbasie.

Na spotkaniu Trójstronnej Grupy Kontaktowej w Mińsku 12 lutego uzgodniono nowe miejsce wycofania - Hnutowe w regionie Doniecka.

av

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-