Dla Polski jest ważne, jak Ukraina negocjuje z Rosją - ambasador Polski

Dla Polski jest ważne, jak Ukraina negocjuje z Rosją - ambasador Polski

Ukrinform
Polska jest zainteresowana sposobem, w jaki Ukraina będzie negocjować z Rosją, jak przebiegają rozmowy w Mińsku i formacie normandzkim – powiedział Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Polski na Ukrainie Bartosz Cichocki w Kramatorsku przy okrągłym stole „Reintegracja Donbasu. Europejska perspektywa”, donosi korespondent Ukrinform.

„Dla nas Ukraina nie jest funkcją globalnego manewru na szachownicy. Interesuje nas sposób, w jaki Ukraina będzie negocjować z Rosją, jak przebiegają rozmowy w Mińsku i w formacie normandzkim” - powiedział ambasador.

Zapewnił, że Polska zawsze będzie wspierać Ukrainę w każdej decyzji, która będzie popierana przez naród ukraiński i rząd tego kraju.

Cichocki przypomniał, że „kilka dni temu premier Polski powtórzył, że dopóki Krym nie powróci na Ukrainę, nie nastąpi normalizacja stosunków z Rosją, i takie jest stanowisko Polski”.

„Inni mogą mieć inną pozycję, inni mogą mieć ważną rurę gazową lub niektóre turbiny na Krymie. A dla nas najważniejsze jest życie i bezpieczeństwo - zapewnił ambasador.

Powiedział, że przyjechał do Donbasu, aby również wesprzeć ludzi tutaj i podziękować za rozwój tego terytorium. „Przyjechałem również, aby wyrazić moją wdzięczność ukraińskiemu wojsku i wszystkim, którzy zdecydowali się zostać tutaj i budować tu swój biznes, życie i pomagać ludności. Wszyscy pomagają i nam w ten sposób. Dla Polski, sąsiada, wojny Rosji z Ukrainą, wojny Rosji z Gruzją destabilizacja Mołdawii nie są egzotycznym tematem - podkreślił Cichocki.

Dodał, że „wszyscy, którzy są tu w aspekcie wojskowym, publicznym, społecznym, rozwijają tutaj terytoria, wszyscy są naszymi bohaterami, bohaterami Polski”.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-