Rada Ministrów przedstawiła nowego przewodniczącego Narodowej Agencji ds. Zapobiegania Korupcji

Rada Ministrów przedstawiła nowego przewodniczącego Narodowej Agencji ds. Zapobiegania Korupcji

zdjęcie
Ukrinform
Premier Ukrainy Ołeksij Honczaruk na posiedzeniu gabinetu przedstawił nowego szefa Narodowej Agencji ds. Zapobiegania Korupcji Ołeksandra Nowikowa – donosi korespondent Ukrinform.

„Dzisiaj musimy ukończyć część przygotowawczą ponownego uruchomienia NAZK i podjąć decyzję w sprawie wyboru i powołania Ołeksandra Nowikowa na stanowisko szefa tego organu” - powiedział Honczaruk.

Według niego korupcja jest od wielu lat jednym z najważniejszych problemów, dlatego rząd przywiązuje dużą wagę do zwalczania tego negatywnego zjawiska.

Przypomnijmy, zgodnie z ustawą „W sprawie zmian niektórych ustawodawczych aktów prawnych Ukrainy w sprawie zapewnienia skuteczności instytucjonalnego mechanizmu antykorupcyjnego”, która weszła w życie 18 października, uprawnienia członków Narodowej Agencji ds. Zapobiegania Korupcji (NAZK) zostały przedwcześnie zakończone.

20 października Gabinet Ministrów tymczasowo wyznaczyła na przewodniczącą NAZK Natalię Nowak. 16 grudnia Komitet Selekcyjny Przewodniczącego NAZK ogłosił, że Ołeksandr Nowikow, prokurator Departamentu Nadzoru Egzekwowania Prawa i Koordynacji Egzekwowania Prawa Prokuratury Generalnej, wygrał konkurs na to stanowisko.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-