Razumkow mówił o krokach przed wprowadzeniem rynku obrotu ziemią

Razumkow mówił o krokach przed wprowadzeniem rynku obrotu ziemią

Ukrinform
Aby wprowadzić rynek obrotu ziemią, musimy najpierw przyjąć ramy prawne chroniące interesy narodowe i bezpieczeństwo.

O tym oświadczył przewodniczący partii „Sługa Narodu” Dmitro Razumkow w wywiadzie dla BBC News Ukraine.

„Jeśli chodzi o rynek gruntów, musimy najpierw przyjąć ramy prawne, które będą chronić interesy wszystkich - od właścicieli gruntów do inwestorów zagranicznych lub krajowych. Musimy też chronić interesy narodowe i bezpieczeństwo”, powiedział Razumkow.

Według niego konieczne jest rozróżnienie między problemami rynku gruntów będących we własności państwowej i prywatnej. „Jeśli rozumiemy kto z obywateli rozporządza prywatnym gruntem, to z ziemią należącą do państwa pojawia się wiele pytań. Urzędnicy, którzy wcześniej zajmowali wysokie stanowiska, nie mogli odpowiedzieć mi na pytanie, ile gruntów jest własnością państwa”, podkreślił szef partii.

Jak informował Ukrinform, zakaz sprzedaży gruntów został wprowadzony na Ukrainie w 2001 r., w szczególności w celu zapewnienia uregulowania prawa własności gruntów i stworzenia infrastruktury rynku obrotu ziemią. Od tego czasu parlament przedłużał go regularnie. W grudniu 2018 r. Rada Najwyższa przedłużyła moratorium na sprzedaż gruntów do 1 stycznia 2020 r. w celu opracowania dokumentów regulujących dla wprowadzenia rynku gruntów. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski na ukraińsko-tureckim forum biznesowym w Stambule powiedział, że Ukraina przeprowadzi reformę prawa własności gruntów do końca roku, aby w przyszłym roku stworzyć rynek obrotu ziemią o powierzchni 40 milionów hektarów.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-