Reforma sądownictwa nie powiodła się - zastępca prezydenta

Reforma sądownictwa nie powiodła się - zastępca prezydenta

Ukrinform
Administracja prezydencka jest zaniepokojona sytuacją, która ostatnio pojawiła się w związku z głoszeniem przez różne sądy (w szczególności „zreformowane”) decyzji, które według prawników nie są oparte na wymogach konstytucji i prawa.

O tym oświadczył zastępca szefa AP Rusłan Rjaboszapka, podała strona internetowa prezydenta.

„Przyjęcie takich decyzji (które nie są oparte na wymogach Konstytucji i ustaw Ukrainy - red.) nadal niszczy zaufanie do systemu sądownictwa, które i tak nie jest wysokie. Uważamy, że obecność szeregu takich decyzji sądowych jest oczywistym dowodem na niepowodzenie reformy sądownictwa, która odbyła się pod kontrolą administracji byłego prezydenta Ukrainy”, powiedział w oświadczeniu.

W związku z tym prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski postanowił utworzyć grupę ekspertów, aby ocenić wyniki „reformy sądownictwa” i przygotować kroki legislacyjne i praktyczne, aby pilnie rozwiązać problemy funkcjonowania władzy sądowniczej, powiedział Rjaboszapka.

Dodał także, że administracja prezydencka czeka również na „wczesną i zasadniczą reakcję Wysokiej Rady Sprawiedliwości na takie decyzje”.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-