Poroszenko zapewnił NATO, że Ukraina nie zmieni swojego kursu w kierunku Sojuszu (Wideo)

Poroszenko zapewnił NATO, że Ukraina nie zmieni swojego kursu w kierunku Sojuszu (Wideo)

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, który bierze udział w obchodach 10-lecia Partnerstwa Wschodniego w Brukseli, powiedział, że Ukraina zdecydowanie i konsekwentnie będzie zmierzać w kierunku integracji europejskiej i euroatlantyckiej.

Powiedział o tym po spotkaniu z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem, donosi korespondent Ukrinform.

„Dzisiaj spotkaliśmy się z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem i przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. W NATO odbyły się bardzo ważne rozmowy, podsumowaliśmy ostatnie pięć lat i jasno nakreśliliśmy kolejne kroki dotyczące narzędzi, które należy dać Ukrainie, w tym Planu działania na rzecz członkostwa, potwierdzenia decyzji szczytu w Bukareszcie i ostatniego szczytu NATO 2018 w Brukseli , który odbył się z moim udziałem, i który wyraźnie oświadczył, że drzwi NATO są otwarte dla Ukrainy”- powiedział Poroszenko i dodał , że Ukraina „będzie twardo i stanowczo” kontynuować reformy, które zapewnią członkostwo w NATO.

„Podziękowałem Sekretarzowi Generalnemu i całemu zespołowi NATO, za ogromne i ważne wsparcie dla zachowania suwerenności Ukrainy, integralności terytorialnej i niepodległości oraz za pomoc w wprowadzeniu reform w sferze obronnej i bezpieczeństwa, które są wysoko cenione przez naszych partnerów NATO” - dodał Prezydent.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-