Andrzej Duda przemówił do Polaków w rocznicę przystąpienia do UE  WIDEO

Andrzej Duda przemówił do Polaków w rocznicę przystąpienia do UE WIDEO

Ukrinform
Członkostwo w UE radykalnie zmieniło życie Polski i Polaków, przynosząc znaczne korzyści - powiedział prezydent Polski Andrzej Duda w orędziu skierowanym do Polaków z okazji 15. rocznicy członkostwa kraju w UE, donosi korespondent Ukrinform.

„Członkostwo w Unii Europejskiej zmieniło wiele dziedzin naszego życia. Stało się dla nas wyzwaniem, ale i przyniosło nam liczne korzyści. Otwarcie granic dało Polakom nowe możliwości. Wiele polskich firm odniosło sukces w Europie, a Polska zmieniła się dzięki dobrze wykorzystanym środkom unijnym” - powiedział Duda i podkreślił, że po wielu latach izolacji Polska stała się częścią dużej rodziny europejskiej i przyjęła odpowiedzialność za jej przyszłość.

„ Jesteśmy liderem Inicjatywy Trójmorza, której celem jest gospodarczy sukces Europy Środkowej. Działamy w Grupie Wyszehradzkiej. Współpracujemy ze wszystkimi państwami Europy” - powiedział prezydent RP.

Andrzej Duda podkreślił również, że Polacy podjęli historyczną decyzję o członkostwie w UE i dodał, że każdy, kto próbuje dziś wzbudzić niepokój, co do polskiej obecności w Unii Europejskiej, postępuje wbrew interesowi Polski.

Sondaż Centrum Badań Opinii Publicznej, przeprowadzony w marcu tego roku, pokazał że członkostwo w UE popiera rekordowa liczba Polaków - 91%.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-