Rosja codziennie łamie Porozumienia z Mińska – Kurt Volker

Rosja codziennie łamie Porozumienia z Mińska – Kurt Volker

Ukrinform
Rosja już cztery lata łamie ciągle Porozumienia z Mińska - napisał w Twitter specjalny przedstawiciel USA w Ukrainie Kurt Volker, podaje korespondent Ukrinform.

„Cztery lata temu, Rosja podpisała uzgodnienia w Mińsku, gdzie w pierwszym punkcie jest napisane - zawieszenie broni 14 lutego (2015 - red.). Po około tygodniu Rosja i jej najemnicy zajęli Debalcewe W ciągu ostatnich czterech lat, Rosja wciąż codziennie łamie Porozumienia z Mińska” - napisał.

Volker dodał także, że teraz trwa pokój na Ukrainie.

Wcześniej, ambasada USA w Ukrainie informowała, że Rosja nadal rozpala w Donbasie, stworzone przez siebie kryzysy humanitarne, ekonomiczne i ekologiczne, łamiąc Porozumienia z Mińska.

Rosja zainicjowała zwołanie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ 12 lutego w sprawie sytuacji na Ukrainie pod pretekstem czwartej rocznicy podpisania Porozumień Mińskich, ale jego prawdziwym celem, jak uważa rzecznik Stałej Misji Ukrainy przy ONZ Oleg Nikolenko, jest odwrócenie uwagi od spotkania 20 lutego poświęconego piątej rocznicy agresji przeciwko Ukrainie.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-