Prezydent przyjął delegację Patriarchatu Ekumenicznego

Prezydent przyjął delegację Patriarchatu Ekumenicznego

Ukrinform
Petro Poroszenko przyjął delegację Ekumenicznego Patriarchatu Konstantynopolitańskiego, która przybyła na Ukrainę, aby wziąć udział w liturgii i intronizacji Zwierzchnika Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego, metropolity kijowskiego i całej Ukrainy, Epifaniusza – podaje oficjalna strona internetowa prezydenta.

"Prezydent Petro Poroszenko przyjął delegację Patriarchatu Ekumenicznego, która przyjechała na Ukrainę, aby uczestniczyć w liturgii i intronizacji Zwierzchnika Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego, metropolity kijowskiego i całej Ukrainy, Epifaniusza" - czytamy w oświadczeniu.

Prezydent podziękował przedstawicielom Patriarchatu Ekumenicznego za udział w tym niezwykłym, zarówno dla życia kościelnego oraz wspólnoty prawosławnej, jak i dla całego państwa ukraińskiego, wydarzeniu.

"Chciałbym przekazać moje najserdeczniejsze gratulacje i słowa wdzięczności Jego Świątobliwości Bartłomiejowi za to wydarzenie, które stało się możliwe dzięki jego wielkiej miłości do Ukrainy i Ukraińców" - powiedział Poroszenko.

Poroszenko podkreślił, że ​​Kościół Prawosławny na Ukrainie przeszedł długą drogę w kierunku zjednoczenia i przyjęcia Tomosu o autokefalii, co stało się możliwe, dzięki wysiłkom egzarchy Patriarchatu Ekumenicznego.

Z kolei metropolita Emmanuel zapewnił prezydenta o stałym poparciu Ukrainy i nowego Kościoła prawosławnego ze strony Patriarchy ekumenicznego Bartłomieja.

Metropolita Gali podkreślił, że intronizacja Zwierzchnika Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego jest ważnym momentem historycznym.

Uroczystość intronizacji Zwierzchnika Kościoła Prawosławnego Ukrainy Epifaniusza odbyła się 3 lutego w Soborze Mądrości Bożej w Kijowie.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-