Rosja odrzuca możliwość jakichkolwiek negocjacji przed  wyborami prezydenckimi

Rosja odrzuca możliwość jakichkolwiek negocjacji przed wyborami prezydenckimi

Ukrinform
Rosja otwarcie deklaruje niechęć do poszukiwania znaczących porozumień w ramach prac Trójstronnej Grupy Kontaktowej w Mińsku lub w innych formatach przed wyborami prezydenckimi na Ukrainie, zaplanowanymi na koniec marca – oświadczył stały przedstawiciel Ukrainy w międzynarodowych organizacjach w Wiedniu, Ihor Prokopczuk na posiedzeniu Stałej Rady OBWE w piątek, informuje korespondent Ukrinform.

"Rosja otwarcie deklaruje swoją niechęć do poszukiwania porozumień w ramach Trójstronnej Grupy Kontaktowej lub w innych formatach do czasu wyborów prezydenckich na Ukrainie w 2019 roku" - powiedział Prokopczuk.

Twierdzi, że w sferze humanitarnej Rosja blokuje wszelkie propozycje Ukrainy dotyczące uwolnienia zatrzymanych. Pomimo ostatnich porozumień o zawieszeniu broni siły zbrojne kontrolowane przez Rosję nadal ostrzeliwują pozycje ukraińskiej infrastruktury wojskowej i cywilnej. Tysiące cywilów nadal stoi w kolejkach w punktach kontroli, powstałych w wyniku działań rosyjskich sił okupacyjnych.

"Apel Rady Ministerialnej OBWE w Mediolanie, by powstrzymać agresję i do poszanowania suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy, zostały zignorowane przez Moskwę, tak jak w poprzednich latach" - podkreślił ukraiński dyplomata.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-