Urząd Ochrony Państwa w ubiegłym roku zapobiegł 11 zamachom na Poroszenko

Urząd Ochrony Państwa w ubiegłym roku zapobiegł 11 zamachom na Poroszenko

Ukrinform
W ubiegłym roku Urząd Ochrony Państwa (UOP) zapobiegł 11 atakom na prezydenta Ukrainy.

Poinformował szef UOP-u, Walery Geletej, w wywiadzie dla "Ukraińskiego Radia".

"W 2018 r. zostało podjętych 11 prób zamachu na prezydenta naszego państwa" - powiedział Geletej.

Podkreślił także, że personel UOP zawsze ściśle współpracuje z SBU (Służa Bezpieczeństwa Ukrainy), z jednostkami policyjnymi i agencjami wywiadowczymi przygotowującymi się do wszelkich działań z udziałem dużej liczby osób, szczególnie w przypadku osób chronionych.

"Zanim rozpoczniemy spotkanie bezpośrednie, mamy już informacje o tym, co nas tam czeka i jakie powinny być środki zastosowane w tej sytuacji. Instalujemy ramki, wykrywacze metali, przez które przechodzą ludzie, aby wykryć niebezpieczne i zakazane przedmioty”- podkreślił szef UOP.

Ponadto, Geletej zauważył, że pracownicy UOP monitorowali wszystkie przypadki, które mają miejsce na świecie, o atakach na przywódców państwowych, osoby chronione, przywódców politycznych, błędy popełniane w ochronie tych osób, mechanizm przestępczości, a także środki zapobiegawcze, które mogą być zastosowane, ale nie zadziałały.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-