Adwokat potwierdził, że trzech rannych ukraińskich marynarzy przewieziono do „Lefortowo”

Adwokat potwierdził, że trzech rannych ukraińskich marynarzy przewieziono do „Lefortowo”

Ukrinform
Trzech rannych ukraińskich marynarzy zostało przewiezionych ze szpitala aresztu śledczego „Matrosskaja Tiszyna” do więzienia w „Lefortowo” – informuje adwokat jednego z rannych, Wasyla Soroki - Sergiej Badamszyn, podaje „Hromadskie”.

"On (Badamszyn - przyp. red.) powiedział, że otrzymał potwierdzenie informacji o przeniesieniu 28 stycznia rano" - czytamy w publikacji.

W przededniu rosyjska aktywistka Wiktoria Iwlewa wyraziła opinię, że ranni ukraińscy marynarze Andrij Artemenko, Wasilij Soroka i Andrij Ejder zostali przeniesieni do aresztu w Lefortowo, ponieważ ostatnio paczki wysyłane do „Matrosskiej Tiszyny” wracały z informacją: "Nie znaleziono takiego odbiorcy".

Jak donosił Ukrinform, 25 listopada okręty Federacji Rosyjskiej w Cieśninie Kerczeńskiej zestrzeliły i aresztowały trzy ukraińskie okręty wojenne, które przeprowadzały planowe przejście z portu w Odessie do portu w Mariupolu (i 24 marynarzy).

Po schwytaniu, wszystkich Ukraińców aresztowano na 2 miesiące. Zostali oni oskarżeni o nielegalne przekroczenie granicy Federacji Rosyjskiej na Morzu Czarnym. 29 listopada Ukraińcy zostali przewiezieni do aresztu w Moskwie.

16 stycznia Lefortowski Sąd moskiewski przedłużył termin aresztu wszystkich 24 więźniów do 24 i do 26 kwietnia 2019 roku. Adwokaci będą składać apelacje odnośnie każdego marynarza.

Wszyscy marynarze oświadczyli, że są jeńcami wojennymi.

24 stycznia PACE przyjęło rezolucję: „Eskalacja napięcia wokół Morza Azowskiego i Cieśniny Kerczeńskiej i zagrożenie dla bezpieczeństwa europejskiego”, która oficjalnie wymaga od Rosji traktowania aresztowanych w Cieśninie Kerczeńskiej ukraińskich marynarzy zgodnie z Konwencją Genewską o jeńcach wojennych.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-