Misje pokojowe w Donbasie: w biurze Sajdika skomentowali informację o „nieformalnym dokumencie

Misje pokojowe w Donbasie: w biurze Sajdika skomentowali informację o „nieformalnym dokumencie"

Ukrinform
Omówienie idei wspólnej misji ONZ i OBWE w Donbasie odbyło się podczas posiedzenia Rady Ministerialnej OBWE 6-7 grudnia 2018 roku w Mediolanie, gdzie Martin Sajdik przedstawił nieoficjalny "dokument do dyskusji" – powiedziano dla Ukrinform w biurze Specjalnego Przedstawiciela Przewodniczącego OBWE na Ukrainie oraz w Trójstronnej Grupie Kontaktowej (TGK) Martina Sajdika.

„Wymiana poglądów na ten temat odbyła się podczas spotkania Rady Ministerialnej OBWE w Mediolanie w grudniu, w okresie włoskiego przewodnictwa. W związku z czym Sajdik przedstawił dokument do dyskusji (discussion paper) opracowany z udziałem Pierre’a Morela (koordynatora politycznej podgrupy TGK w OBWE ) i Ertugrula Apakana (szefa SMM OBWE na Ukrainie)" -skomentowali w biurze informację o tym, że przedstawiciele OBWE w TGK zaproponowali stworzenie wspólnej misji OBWE i ONZ w Donbasie, o charakterze wojskowym i policyjnym oraz z administracją międzynarodową.

„Treść dyskutowanego dokumentu i wymiana poglądów na jego temat nie były ogłoszone" - oświadczono w biurze Specjalnego Przedstawiciela Przewodniczącego OBWE na Ukrainie oraz w Trójstronnej Grupie Kontaktowej.

Jak informowaliśmy wcześniej, 16 stycznia Minister Spraw Zagranicznych Ukrainy Paweł Klimkin, przemawiając do dziennikarzy w Siewierodoniecku, powiedział, że przedstawiciele OBWE, którzy pracują, między innymi na platformie w Mińsku, wystąpili z propozycją utworzenia wspólnej misji pokojowej ONZ i OBWE. Ta wspólna misja powinna zawierać element wojskowy, element policyjny i międzynarodową administrację.

10 stycznia, przewodniczący OBWE , minister spraw zagranicznych Słowacji Miroslav Lajczak, podczas konferencji prasowej w Wiedniu, oświadczył, że jeśli zostanie podjęta decyzja o rozmieszczeniu misji pokojowej ONZ w Donbasie, OBWE jest gotowa wykorzystać swoje doświadczenie w terenie, aby udzielić wsparcia.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-