Wywiad wojskowy określa poziom zagrożenia ze strony Rosji jako

Wywiad wojskowy określa poziom zagrożenia ze strony Rosji jako "wysoki"

Ukrinform
Poziom zagrożenia ze strony Rosyjskiej Federacji jest wysoki, Ukraina powinna być gotowa na "odpowiednie działania" - stwierdził Wadim Skibicki, rzecznik Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy, w wywiadzie dla "Obozrevatel".

„On (poziom zagrożenia - red.)... jest wysoki. Oznacza to, że Federacja Rosyjska, z tą ilością wojsk, które posiada, oraz które znajdują się w stanie gotowością, jest zdolna do przeprowadzenia szeroko zakrojonych działań ofensywnych. Na dane zagrożenie Ukraina reaguje wszystkimi możliwymi sposobami. To obiektywna rzeczywistość. Wiele osób pyta:. dlaczego w 2014 roku nie spodziewaliśmy się ataku Rosji? Po prostu nie byliśmy gotowi - zwłaszcza psychicznie„- powiedział Skibicki.

Wysoki rangą urzędnik wojskowy zauważył, że Ukraina w swojej historii "zawsze borykała się z problemami ze strony sąsiadów".

„Możemy ich nie zauważać na mapie, ale swoją politykę powinniśmy budować w oparciu o te czynniki. Musimy brać pod uwagę potencjał takich sąsiadów, czy mają jakieś roszczenia terytorialne lub inne problematyczne momenty. W zależności od nich należy być przygotowanym do podjęcia odpowiednich działań” - powiedział rzecznik GZW.

Eksperci uważają, że wydarzenia w Cieśninie Kerczeńskiej były sygnałem wzrostu poziomu militarnego zagrożenia dla Ukrainy ze strony Federacji Rosyjskiej.

„Rosja w pełni kontroluje Morze Azowskiego i jest w stanie w każdej chwili zamknąć Cieśninę Kerczeńską – przepuszczać tylko tych, kogo chce. W rzeczywistości już mamy blokadę Morza Azowskiego” - dodał Skibicki.

Jak informowaliśmy, 25 listopada rosyjskie okręty w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej ostrzelały i przejęły trzy ukraińskie łodzie, które zgodnie z planem przepływały z portu w Odessie do portu w Mariupolu, iw tym 24 marynarzy.

Rosyjskie "sądy" w okupowanym Krymu aresztowały na dwa miesiące wszystkich marynarzy, a następnie przewieźli do Moskwy.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-