Wszyscy członkowie Synodu Patriarchatu Konstantynopolitańskiego podpisali Tomos

Wszyscy członkowie Synodu Patriarchatu Konstantynopolitańskiego podpisali Tomos

Ukrinform
W środę, 9 stycznia, w Konstantynopolu wszyscy członkowie Patriarchatu Konstantynopolitańskiego podpisali Tomos o autokefalii Cerkwi Prawosławnej Ukrainy – informuje służba prasowa Patriarchatu Ekumenicznego, przekazuje korespondent Ukrinform.

„Dziś rano podczas posiedzenia Synodu Patriarchatu Konstantynopolitańskiego, jego członkowie umieścili podpisy pod tekstem Tomosu o autokefalii zjednoczonego Prawosławnego Kościoła Ukrainy”.

Jak informował Ukrinform, Patriarcha Bartłomiej w sobotę, 5 stycznia, podpisał Tomos o autokefalii Kościoła Prawosławnego na Ukrainie.

W niedzielę, 06 stycznia, w Katedrze św. Jerzego w Konstantynopolu odbyła się uroczystość przekazania Tomosu oraz liturgia, wspólnie odprawiona przez Jego Świętobliwość Bartłomieja i głowę Kościoła prawosławnej Ukrainy, metropolitę Kijowa i całej Ukrainy Epifaniusza.

Na Ukrainie Tomos pierwszy raz zaprezentowano podczas świątecznej Liturgii w dniu 7 stycznia w Soborze Sofijskim.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-